Gönüllü Kimdir ?

MESVAK-Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı

Hiçbir menfaat ve karşılık gözetmeksizin, sadece Allah’ın rızası beklenerek, yardım edilmesi gereken bir durumda tüm maddî ve manevî birikimin seferber edilmesine gönüllülük denilmektedir. Bir anlamda gönüllü; bilgisini, becerisini, zamanını ve emeğini iyiliğe dönüştürmek isteyen herkestir.

Bir insan, kimi zaman maddî, fizikî veya parasal gücünü, kimi zaman bilgi, beceri ve kabiliyetlerini kullanarak gönüllü olabilir. Gönüllü olan insanlar elbette bireysel faaliyetlerde de bulunabilir. Ancak bir sivil toplum kuruluşu ya da gönüllülerin oluşturduğu bir toplumsal proje içinde yer alan gönüllüler, birikimlerin doğru tasnifi ve kullanılması sayesinde daha faydalı olabilmektedirler.

Mesudiyeliler Vakfı olarak, vakfımızın tüm aktivitelerinde rol almak isteyenleri gönüllü olmaya davet ediyoruz. Gönüllü olmanız için yapmanız gerek tek şey “Gönüllü Formu”nu doldurmaktır.

 

Gönüllü Olarak Ne Yapabilirim ?

• İş adamlarımızı ziyaret ederken bizlere eşlik edebilirsiniz.
• Bölgenizde her alanda yardım kampanyası düzenleyebilir, tanıtım için stant açabilirsiniz.
İhtiyaç sahibi öğrencileri vakıf ile birlikte tespit edip, kendileriyle irtibat kurup ihtiyaçlarını karşılama konusunda destek olabilirsiniz.
• Sosyal medyada MESVAK'ın reklamını yapabilir, hizmetlerimizden daha fazla kişiyi haberdar edebilirsiniz.
• Bulunduğunuz bölgede MESVAK sorumlusu olabilir,bizimle birlikte çevrenizdekilere ulaşıp kucak açabilirsiniz.
• Yardım etmek isteyen hayır sahibi gönüllüleri vakfımıza bildirebilirsiniz.
• Muhtaç ve yetim çocukları tespit edip, manevi eğitim desteği sağlayabilir ve maddi bakımını üstlenip organize edebilirsiniz.