Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı - ORDU BÜYÜKŞEHİR OLDU
ORDU BÜYÜKŞEHİR OLDU
Tarih: 15.03.2013 Saat: 20:44
Konu: GENEL
Ordu'nun büyükşehir belediyesi olmasını öngören kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

ORDU HAKKINI ALDI
Kanun teklifinin TBMM'de kabul edilmesinin ardından görüşlerini açıklayan Ak Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, " Biz zaten Büyükşehir'e hazırdık. Ordu hakkını aldı. İktidar ve muhalefet el ele Büyükşehir yasasını Meclisten birlikte geçirdik. Bütün Ordu'ya ve Ordululara hayırlı olsun. Çok güzel günler Ordu'yu bekliyor." diyerek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

BİRLİKTE İMZALADIK
CHP Milletvekili İdris Yıldız ise " İlk defa İktidar ve Muhalefet olarak birlikte önerge verdik. Her ne kadar bazı çekincelerimiz olsa da, örneğin Beldelerin kapanmasını doğru bulmuyoruz. Ordu için önemli bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Herkes için en iyisinin olması için bundan sonra da elimden geleni yapacağım. Herkese hayırlı olsun" dedi.

HAYIRLI OLSUN
Ordu'nun Büyükşehir Belediyesi olması hususunda, "Umarım her şey güzel olur.Bazı kaygılarım olduğunu her ortamda ilettim. Yeterince tartışılmadan alınmış siyasi bir karar olduğunu düşünüyorum" diyen Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, kararın getirdiklerini ve götürdüklerini hesaplamadan oldu-bittiye getirilmesini doğru bulmadığını ifade etti.

Kaynak:Ordu Hayat


Gnderen Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı
http://www.mesvak.org.tr

Bu Hikayenin URL'i:
http://www.mesvak.org.tr/modules.php?name=News&op=NEArticle&sid=175