Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı - MESUDİYE’DE HES’E TUTANAK
MESUDİYE’DE HES’E TUTANAK
Tarih: 20.05.2013 Saat: 21:08
Konu: MESUDİYE
Murat I-II HES’in çalışmaları nedeniyle yapılan tahribat jandarma tarafından tutanak altına alındı.

Mesudiye ilçesinde Türk Köyü, Kışlacık, Ilışar, Çavdar ve Çardaklı köylerini kapsayan Murat I-II HES’in çalışmaları nedeniyle yapılan tahribat jandarma tarafından tutanak altına alındı.

Mesudiye Türk Köyü Muhtarı Hüseyin Erdem, Murat I-II HES’in ormanın kesilmesi, dere yatağının bozulması üzerine Orman ve Su işleri İl Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne telefonla şikayetçi olduğu ve bu kurumların gelerek inceleme yaptığını belirtti. Ayrıca Kaymakamlık Mak***** ve jandarmaya şikayet dilekçesi verdiğini ve jandarmanın gelerek tutanak tuttuğunu, bu tutanağa Türk Köyü Muhtarlığı olarak imza attıklarını söyledi.
Süreç hakkında da bilgi veren Türk Köyü Muhtarı Hüseyin Erdem; “Murat I-II HES için İdare Mahkemesine ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının iptali için yürütmenin durdurulması istemli dava açtık. Bu konuda İstanbul’daki derneklerle de toplantılar gerçekleştirdik. Mesudiye’nin her tarafı doğal güzelliklerle dolu. HES’lerle bu güzellikler yok ediliyor. Hukuksal ve meşru yolları deneyeceğiz. Yaşam alanlarımıza sahip çıkacağız.” dedi.
Kaynak:ORDU HAYAT


Gnderen Mesudiyeliler Birliği Hizmet Vakfı
http://www.mesvak.org.tr

Bu Hikayenin URL'i:
http://www.mesvak.org.tr/modules.php?name=News&op=NEArticle&sid=177